امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

مسابقه کتابخوانی زیباترین شکیب در کتابخانه بوستان نرگس

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
مسابقه کتابخوانی زیباترین شکیب در کتابخانه بوستان نرگس

همزمان با ماه محرم و در آستانه هفته کتابخوانی کتابخانه بوستان نرگس مسابقه کتابخوانی زیباترین شکیب را برگزار می کند.


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18، این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین معرفی و آشنایی بیشتر شهروندان به ویژه جوانان با زندگی‌ و سیره حضرت زینب(س) برگزار می شود.


علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می توانند با مراجعه به کتابخانه بوستان نرگس کاربرگ های مسابقه شامل 15 سوال پیرامون کتاب زیبا ترین شکیب را دریافت کنند؛ همچنین شرکت کنندگان تا 30 ابان ماه فرصت دارند پاسخنامه های خود را به کتابخانه بوستان نرگس و یا کتابخانه های تحت پوشش مدیریت مراکز فرهنگی هنری منطقه 18 تحویل دهند.


این گزارش می افزاید: علاقه مندان هم چنین می توانند سوالات مسابقه را از طریق کانال تلگرامی فرهنگسرای خاتم به نشانی https://telegram.mekhatamfarhangsara و یا سایت فرهنگسرا به آدرس http://khatam.farhangsara.ir/ دریافت کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66207068 تماس بگیرند. مهلت شرکت در این مسابقه و ارسال پاسخ ها تا 30 آبان ماه95 تعیین شده است.


كتاب" زیباترین شكیب " نوشته اكبر اسدی و مهدی رضایی شرحی بر زندگی حضرت زینب (س) ، بررسی ابعاد شخصیت ایشان، سیره زندگی آن حضرت و لزوم الگوگیری از ایشان پس از واقعه عاشورا است. در این کتاب نخست اطلاعاتی درباره موقعیت سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی كشور سوریه ارایه شده و در ادامه زندگی حضرت زینب (س) بازگو شده است .بخشی از كتاب نیز به زیارت‌نامه حضرت زینب كبری (س) و حضرت رقیه (س) اختصاص دارد.


نگارنده به صبر و استقامت حضرت زینب(س) در ماجرای كربلا و اسیری اشاره كرده و تأثیر حضرت زینب در مدیریت كاروان اسرای كربلا به ویژه در ایراد خطبه‏ای باشكوه در كاخ ابن زیاد و یزید را بررسی نموده است. در قسمتی دیگر از كتاب، نویسنده به جنبه‏هایی دیگر از شخصیت حضرت زینب(س) مانند علم آن حضرت، عبادت ایشان، كرامت، ایثار و شجاعت ایشان اشاره كرده و درس‏هایی از نهضت عاشورا را تبیین می‏كند. نویسنده حضرت زینب را وارث صبر، كرامت و عظمت خاندان رسالت شمرده و نیابت ایشان از امام حسین (ع) پس از شهادت آن امام را نشانه عظمت شخصیت حضرت دانسته است.

>دسته بندی:آخرین اخبار, اخبار فرهنگسراها, فراخوان, شعر و ادبیات, مسابقات, جلوه ی سوگ
تعداد بازدید 762 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر