امام علی علیه السلام : آن كه تقوا پيشه كند، سختى ها از او دورى گزيند. (نهج البلاغه)
حدیث

نمایشگاه سکه‌های موزه ملی ملک به فرهنگسرای گلستان رسید

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه سکه‌های موزه ملی ملک به فرهنگسرای گلستان رسید

نمایشگاهی از منتخب تصویرهای سکه‌های اسلامی و تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک از فردا پنج شنبه 27 اردیبهشت به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی در نگارخانه فرهنگسرای گلستان برپاست


به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 8 و فرهنگسرای گلستان ؛ نمایشگاه سکه‌های موزه ملی ملک به مناسبت فرارسیدن روز جهانی موزه و میراث فرهنگی و به منظور اشاعه فرهنگ و تاریخ ایرانی- اسلامی در کشور و معرفی گوشه‌ای از نفایس کهن این موقوفه به نمایش در خواهد آمد و شامل سکه‌های ضرب چکشی از جنس طلا، نقره و ... می‌شود که به دوره‌های تاریخی گوناگون مانند ساسانی، اشکانی و هخامنشی تعلق دارد.که با مشارکت موزه و کتابخانه ملی ملک در نگارخانه شماره 1 فرهنگسرای گلستان دایر شده است.


نمایشگاه فوق روایت‌گر سیر تحول تاریخی سکه‌ است و اولین سکه‌ جهان که در سده هفتم پیش از میلاد در کشور لیدیه ضرب شده و همچنین نخستین سکه ضرب شده در ایران در دوره هخامنشی در آن قابل رؤیت است.


نمایشگاه سکه‌های موزه ملی ملک تا 15 خرداد ماه از ساعت 9 تا 19 در نگارخانه گلستان برپاست . وعلاقه‌مندان می توانند جهت بازدید به نشانی نارمک، خیابان گلبرگ غربی ، پایین تر از میدان هلال احمر، فرهنگسرای گلستان مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 77813802 تماس بگیرند.

>دسته بندی:آخرین اخبار, موسیقی و تجسمی, خبر مهم, اخبار فرهنگسراها, خبر بسیار مهم, موسیقی و تجسمی باکس بزرگ
تعداد بازدید 28 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

بدون نظر