Menu

نمایش خبر

انتخابگر پوسته

«نیابت عاشقانه» در کنار مزار پدران و مادران شهدا برگزار می‌شود

«نیابت عاشقانه» در کنار مزار پدران و مادران شهدا برگزار می‌شود

به گزارش مدیریت فرهنگی هنری منطقه 13، پروانه دوستی رئیس فرهنگ‌سرای امید ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت امام اول شیعیان جهان و روز پدر از برگزاری ویژه برنامه‌ای با عنوان «نیابت عاشقانه» خبر داد.  
دوستی به نقش بی‌بدیل مادران و پدران شهدا اشاره کرد وگفت: مادران و پدران شهدا در نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تا به امروز شاهدانی بی‌ادعا هستند که با الهام گرفتن از مکتب حضرت زهرا(س) و دختر ایشان، حضرت زینب(س) با خدا معامله کرده و فرزندانشان را در راه حق و حقیقت راهی جبهه‌های نبرد با کفر کردند، چنین مادرانی مقام و جایگاهی ارزشمند نزد خدا دارند.
وی افزود: مادران شهدای زیادی در کشور هستند که نه تنها یک یا چند فرزند آن‌ها برای دفاع از انقلاب و کشور راهی جبهه‌ها شده‌اند بلکه همسر آن‌ها نیز در این مسیر همراه فرزندان خود برای دفاع از ناموس این کشور از جان خود گذشته‌اند.به همین منظور مدیریت فرهنگی هنری منطقه 13 با هدف تکریم از والدین شهدای گرانقدر، در آستانه فرا رسیدن میلاد مولد کعبه حضرت علی (ع) و روز پدر ، به نیابت از شهدای والامقام با غبارروبی مزار پدران و مادران شهدا، ضمن زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان ، از فداکاری‌ها و صبوری‌های بی‌نظیر این بزرگواران یاد کرده و از ایشان قدردانی می‌کند.
رئیس فرهنگ‌سرای امید در ادامه افزود: در دوران دفاع مقدس، این مادران و پدران فداکار، صبور و شجاع بودند که عزیزترین ثمره زندگی خود را برای دفاع از عزت و اقتدار جمهوری اسلامی به جبهه‌های جنگ فرستادند و اگر امروز در کشور امنیت و آرامش داریم به دلیل وجود پدران و مادرانی فداکار بوده است. والدین شهدا جزو گنجینه‌های کمیاب و ارزشی انقلاب اسلامی هستند که  وظیفه تک تک ما تکریم از جایگاه آنان است.
وی در پایان گفت: در برنامه‌ی «نیابت عاشقانه» که توسط رحیم نادری اجرا خواهد شد، گروه کر سالمندان فرهنگ‌سرای امید به سرپرستی شاهرخ شیردوست دو قطعه زیبا و به‌یادماندنی "مهربونی" و "هم‌عهدی با شهدا" را اجرا خواهند کرد.
لازم به ذکر است برنامه‌ی «نیابت عاشقانه» صبح روز چهارشنبه 6 اسفند ماه سال جاری در بهشت زهرا (س)، جنب ساختمان موزه آثار برگزار خواهد شد. 

مطلب قبلی فراخوان جشنواره شعر آیینی «عین علی» منتشر شد/ مدح امیرالمومنین در قالب شعر
مطلب بعدی فرهنگ‌سرای خانواده فتوکلیپ «خانه پدری» را منتشر می‌کند
Print
462 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان